NETWORK ÇÖZÜMLERİ
LAN, WAN ve Wireless çözümleri Servus nın müşterilerine sunabildiği çözümlerin arasında yeralmaktadır. Cisco, 3COM, HP gibi markaların kullanıldığı bir çok projede yer almış olan Servus mühendis ve teknisyenleri her alanda olduğu gibi bu alanda da tecrübelerini kullanarak başarılara imza atmışlardır.

Ağ danışmanlarımız mevcut network yapınızı değerlendirerek, güncel ve gelecekteki network gereksinimlerinizi anlayarak size en uygun olan ve e-business gereksinimlerinizi karşılayacak network strateji ve dizayn çözümleri sunar. Ağ danışmanlarımız sahip olduğunuz veya kurmayı düşündüğünüz ağ yapısını aşağıdaki temel kavramlar dahilinde inceler ve size en uygun yapıyı sunar.

Süreklilik

Ağ altyapınızın işletmenin sinir sistemi olduğu göze alınarak, işlerinizin kesintiye uğramaması için incelenir ve sürekliliğin sağlanması için gerekli düzenlemeler ve modifikasyonlar yapılır.

Güvenilirlik

Ağ yapınızın ister Lokal ister geniş alan olsun dışarıdan ve içeriden oluşabilecek güvenlik açıkları ve saldırılara karşı güvenilir hale getirilmesini sağlayan düzenleme ve modifikasyonlar yapılır.

Yönetilebilirlik

İşleyişinizin sürekli ve kontrol edilebilir olması için karmaşıklaşan yapılarda kurulan veya kurulacak olan ağ yapısının kolaylıkla denetlenebilir, geliştirilebilir olması önemlidir. Ağ danışmanlarımız bu konuda altyapınızı inceleyerek gerekli düzenleme ve modifikasyonları önererek, sisteminizi yönetmenize yardımcı olurlar.

Ölçeklenebilirlik

Süreklilik ve Yönetilebilirlik kadar esas olan unsurlardan biri olan ölçeklendirilebilirlik büyümeyi veya genişlemeyi hedefleyen organizasyonunuzun optimum maliyetlerle en iyi performansa sahip olması için danışmanlarımız tarafından incelenerek sizin beklentilerinize göre dizayn veya modifiye edilir.

WAN/LAN Uygulamaları

Şirketler ve kurumların Lokal olarak çalışan ağlarının dışında şube ofisleri ve bunlarında kendi aralarında geniş alan ağları vardır. Kurumların lokal ağ bağlantıları günümüzde daha çok ethernet ve kablosuz ağ teknolojisiyle yapılmaktır. Şubelerde kendi aralarında Frame Relay, Leased Line, ATM, ISDN ve ADSL gibi kiralık hatlar üzerinden WAN Protokolleriyle bağlanmaktadır. Servus LAN/WAN entegrasyonunuzu belirtilen teknolojileri kullanarak sağlamakta ve konularla ilgili danışmanlık hizmetlerinide vermektedir.

Kablosuz Ağ Uygulamaları

Günümüz teknolojisinde artık datalarıda kablosuz olarak RF'lerle iletmek mümkündür. Wireless teknolojisi artık standartlara uymakta ve performansı gün geçtikçe artmaktadır. Kablosuz networklerin kablolulara oranla bir takım dezavantajları olmasına rağmen birçokta avantajı bulunmaktadır birkaç örnek vermek gerekirse, yapılarınızın orjinalliği ve fiziksel görünümü değişmeden ağ kurulabilmekte, var olan ağ çok rahat genişletebilmekte kullanıcı eklenmesi sorun olmaktan çıkmaktadır.

VPN

Şirketler kiralık hatlardan ve internet üzerinden merkeze bağlanıp birçok uygulama çalıştırabilmekte ve database sorgulaması yapabilmektedir. Bu bağlantının daha güvenli bir şekilde yapılabilmesi için uçtan uca tünel açılarak dataların şifrelenmesi gerekmektedir. Servus VPN teknolojisini donanım ve yazılım tabanlı projelendirerek uzman kadrosuyla uygulamaya geçirebilmektedir.

Ağ Yönetim Danışmanlığı

İnternet erişimi olan tüm sistemlerde saldırı ve virüs tehtidi potansiyel olarak her zaman bulunmaktadır. Saldırganların ve virüslerin sayısı günden güne artmaktadır. Her geçen gün yeni güvenlik açıkları tesbit edilip internette yayınlanıyor. Program üreticileri bu açıklar için hızla yamalar üretip yayınlıyorlar ama çoğu kişi bunları ya haberi olmadığından yada kurması zor olduğundan kurmuyor. Ayrıca varolan açıkları kullanarak yapılan saldırıları kolaylaştıran hazır birtakım programların internet üzerinde bulunabilmesi, güvenlik ve programlama hakkında fazla teknik bilgisi olmayan kişilerin de kolayca saldırı yapmalarını sağlıyor.

Ağ Yönetim Danışmanlığı müşteri sistemlerinin saldırgan ve yıkıcı etkenlerden korunması amacıyla hazırlanmış bir hizmettir.

Sunacağımız hizmetler:
  • Tüm sistemin dinlenmesi ve açıkların tesbit edilmesi
  • İnternet erişim güvenliğinin sağlanması
  • Sunucu güvenliğinin sağlanması
  • Dosya izinlerinin denetlenmesi
  • Antivirüs çözümünün oluşturulması
  • Güvenlik ve antivirüs güncellemelerinin otomatik hale getirilmesi
  • Güvenlik prosedürlerinin oluşturulması
  Copyright © 2007 Servus Destek ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.
Hakkımızda • Çözümlerimiz • Hizmetlerimiz • İletişim
İş Ortaklarımız • Başarı Öyküleri • Haberler • İnsan Kaynakları
Donanım Çözümleri
Yazılım Çözümleri
Network Çözümleri  
Danışmanlık Hizmetleri
Teknik Destek Hizmetleri
Veri Depolama Çözümleri
Yedekleme Çözümleri
Kümeleme Cluster Çözümleri
Sanallaştırma Çözümleri
Terminal Server Thinclient Çözümleri
Güvenlik Çözümleri
Şarj Cihazları
Bluetooth Kulaklık
Microsoft Çözümleri
Linux Çözümleri
Arşiv Yönetim Çözümleri
Microsoft Lisanslama Çözümleri
Novell Sentinel 6
Novell Otomatik Sanallaştırma
Bilişim Teknolojileri
İnternet Danışmanlığı
Microsoft Teknolojileri Danışmanlığı
BT Güvenlik Danışmanlığı
Microsoft Lisanslama Danışmanlığı
Bakım Sözleşmeleri
Bilgi Sistemleri Yönetimi
Çağrı Bazlı Hizmetler
Destek Paketleri
Dış Kaynak Kullanımı (Outsourcing)
Garanti Koşulları
Network Hizmetleri
Güvenlik Hizmetleri
Enterprice Ürün Kurulumları ve Yönetimi